Keresés folyamatban...
  1. Kezdőlap
  2. Blog
  3. Szégyenletesen keveset szelektálunk: Miért marad el a hulladék szelektálása?

Szégyenletesen keveset szelektálunk: Miért marad el a hulladék szelektálása?

Szlovákiában a hulladéknak csak körülbelül 39%-át szelektáljuk, ami riasztóan kevés ahhoz képest, hogy milyen lehetőségeket rejt magában a szelektálás. Minden hulladékdarab, amely nem a hulladéklerakóban végzi, hanem új termék formájában második esélyt kap, megtakarítja a természeti erőforrásokat, mint például a fa, a homok, a mészkő, a kőolaj vagy a fémek.

Az alacsony szelektív hulladékgyűjtési arány nem csak tudatlanság kérdése – gyakran gondatlanságról vagy kényelemről van szó. A szelektálás nem bonyolult, de mindannyiunktól felelősségteljes hozzáállást igényel. Ha csökkenteni kívánjuk a hulladék mennyiségét és támogatni szeretnénk a körforgásos gazdaságot, akkor magunknál kell kezdenünk – otthon, a munkahelyen, a közösségben.

A Danucemnél hisszük, hogy a változás lehetséges, ha az oktatás, az infrastruktúra és a cselekvési hajlandóság találkozik. A hulladék szelektálása nem csupán ökológiai tevékenység – befektetés a jövőbe, amelyet közösen alakítunk.

Hasonló hírek

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.